Protiproudý kondenzátor s axiálním ventilátorem a nuceným prouděním vzduchu pro průmyslové chlazení. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných panelů Z-725 (725 g/m² zinku).

Nová konstrukce eco-ATC (pokročilá technologie) dramaticky zvyšuje účinnost odpařovacích i suchých režimů chlazení a spoří tedy nejen vodu, ale také energii.

Modely řady eco-ATC využívají nové patentované výměníky EVAPCO Ellipti-fin představující nejúčinnější výměníky odpařovacích kondenzátorů na trhu mrazírenských zařízení! Systém Ellipti-fin je založen na technologii eliptických spirálových žeber maximalizující povrchovou plochu dostupnou pro přenos tepla. Eliptický tvar trubek umožňuje větší hustotu jejich rozmístění a tedy vyšší povrchovou plochu na půdorysnou plochu než u výměníků s kruhovým průřezem potrubí. Revoluční konstrukce Ellipti-fin také využívá technologii spirálových žeber a vykazuje nižší odpor vůči proudění vzduchu než obvyklé žebrované výměníky. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky testován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Řada kondenzátorů eco-ATC splňuje požadavky mezinárodních stavebních předpisů (IBC). Evapco nabízí ke každému odpařovacímu kondenzátoru záruku tepelného výkonu. Jednotky Eco-ATC jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon 17,6 MW.

Odolná pozinkovaná ocel Z-725 (Z-725 = 725 g/m² zinku) zajišťuje dlouhotrvající odolnost proti korozi. Konstrukce z pozinkované oceli odolá i těm nejnáročnějším okolním a provozním podmínkám.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z nerezové oceli nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

eco-atc