Chladič s uzavřeným okruhem, axiálními ventilátory a nuceným prouděním. Chladič eco-ATWE slouží k chlazení vody nebo směsí vody a glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných panelů Z-725 (725 g/m² zinku).eco-atwe

Nová řada chladičů s uzavřeným okruhem eco-ATWE nabízí stejné konstrukční výhody a prvky jako řada eco-ATW, tedy zvýšení účinnosti jak v režimu chlazení odpařováním tak v režimu suchého chlazení, ale byla navíc specificky navržena pro současnou optimalizaci režimu chlazení odpařováním (přenos latentního tepla) a režimu suchého chlazení (přenos pocitového tepla). Tato jedinečná konstrukce spojuje v jedné jednotce odpařovací chladič se suchým chladičem.

Modely řady eco-ATWE využívají nové patentované výměníky EVAPCO Ellipti-fin představující nejúčinnější výměníky chladičů s uzavřeným okruhem na trhu klimatizačních zařízení! Systém Ellipti-fin je založen na technologii eliptických spirálových žeber maximalizující povrchovou plochu dostupnou pro přenos tepla. Eliptický tvar trubek umožňuje větší hustotu jejich rozmístění a tedy vyšší povrchovou plochu na půdorysnou plochu než u výměníků s kruhovým průřezem potrubí. Revoluční konstrukce Ellipti-fin také využívá technologii spirálových žeber a vykazuje nižší odpor vůči proudění vzduchu než obvyklé žebrované výměníky. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky testován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Řada chladičů eco-ATWE má certifikaci CTI pro USA a splňuje požadavky mezinárodních stavebních předpisů (IBC). Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu. Jednotky eco-ATW jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon 2,6 MW.

Odolná pozinkovaná ocel Z-725 (Z-725 = 725 g/m² zinku) zajišťuje dlouhotrvající odolnost proti korozi. Konstrukce z pozinkované oceli odolá i těm nejnáročnějším okolním a provozním podmínkám.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

eco-ATWB-E