Chladiče s uzavřeným okruhem, axiálními ventilátory a nuceným prouděním. Chladič eco-ATWB-H (eco-Hybrid) slouží k chlazení vody nebo směsí vody a glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných panelů Z-725 (725 g Zn / m²).

Nový chladič eco-ATWB-H využívá jak vysoce účinné výměníky Elipti-fin tak nové výměníky ARID Fin Pak společnosti EVAPCO. Tato kombinace nabízí následující přednosti:

  • trvalé úspory vody, a to i když je postřikovací čerpadlo zapnuté
  • nejvyšší teplota suchého teploměru  pro přepnutí provozu na suchý provoz
  • potlačení nebo eliminace sloupu páry

Řada produktů eco-ATWB-H má certifikaci CTI pro USA a splňuje požadavky mezinárodních stavebních předpisů (IBC). Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu. Jednotky Eco-ATWB-H jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon 4,9 MW.

Odolná pozinkovaná ocel Z-725 (Z-725 = 725 g/m² zinku) zajišťuje dlouhotrvající odolnost proti korozi. Konstrukce z pozinkované oceli odolá i těm nejnáročnějším okolním a provozním podmínkám.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s vodní jímkou z nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezové konstrukce (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

Princip systému