Zařízení LRW-H je výsledkem dlouhé zkušenosti EVAPCO s tlačnými radiálními ventilátory v chladicích věžích. Model LRW-H je uzpůsoben snadné údržbě a dlouhému bezstarostnému provozu. Zařízení je optimalizováno na pro minimální půdorysnou plochu při dosažení maximální kapacity.
Chladič LRW-H je ideálním řešením pro instalace s citlivostí na hluk, jelikož radiální ventilátor s lopatkami směřujícími směrem dopředu umožňuje vznik statického tlaku a následnou instalaci tlumičů hluku.

Chladič s nuceným prouděním, radiálním ventilátorem a protiproudým uzavřeným okruhem pro kombinovaný mokrý/suchý provoz. Chladič LRW-H slouží k chlazení vody nebo směsí vody a glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty a díky sériové instalaci suchého chladicího výměníku ARID Fin-Pak a odpařovacího výměníku lze dosahovat až 60% úspory vody. Není tedy třeba takové množství chemických látek pro čištění vody a při suchém provozu se vůbec nevyskytuje viditelný sloup páry. Při mokrém provozu je velikost sloupu páry omezená nebo je tento sloup zcela eliminován. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných panelů Z-725 (725 g/m² zinku) zajišťující dlouhotrvající odolnost proti korozi.

Suchý výměník je vyroben z měděných trubek, žebra ze slitiny hliníku a hořčíku a tato kombinace zaručuje odolnost i v těch nejnáročnějších aplikacích. Tloušťka a rozestupy žeber jsou optimalizovány pro prevenci usazování nežádoucích materiálů a snadné čištění.

Výměníky EVAPCO Thermal-Pak® jsou založeny na patentované konstrukci zajišťující maximální výkon chlazení. Eliptické trubky výměníku jsou uspořádány ve směru proudění vzduchu a zajišťují tak vysoký koeficient výměny tepla. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky testován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).