Zařízení LRW využívá radiální tlačné ventilátory a je určeno především pro instalace požadující malou výšku chladičů. LRW je kompaktní uzavřená chladicí věž, s uživatelsky přívětivou konstrukcí a tyto fakte z ní dělají ideální zařízení pro menší aplikace.

Chladiče s uzavřeným okruhem, radiálními ventilátory a nuceným prouděním. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných krytů Z-725 (725 g/m² zinku). Chladič LRW slouží k chlazení vody nebo směsí vody a glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty.

Chladič LRW je ideálním řešením pro instalace s citlivostí na hluk, jelikož radiální ventilátor s lopatkami směřujícími směrem dopředu umožňuje vznik statického tlaku a následnou instalaci tlumičů hluku.

Výměníky EVAPCO Thermal-Pak® jsou založeny na patentované konstrukci zajišťující maximální výkon chlazení. Eliptické trubky výměníku jsou uspořádány ve směru proudění vzduchu a zajišťují tak vysoký koeficient výměny tepla. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky testován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu. Jednotky LRW jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon 0,6 MW.

Odolná pozinkovaná ocel Z-725 (Z-725 = 725 g/m² zinku) a nádrž z nerezové oceli 304L až po přepad zajišťují dlouhotrvající odolnost proti korozi. Konstrukce z pozinkované oceli odolá i těm nejnáročnějším okolním a provozním podmínkám.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z natírané nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

Hlavní informace o produktu

  • Velmi nízký hluk
  • Malá výška
  • Možnost provozovat bez skrápění
  • Možnost instalovat do vnitřních prostor
  • Možná varianta TOP-TOP: vertikální sání i výtlak

Princip systému

lrw

Trubkovnice uzavřeného okruhu je umístěna v horní části chladicí věže. Je do ní přiváděna červeně znázorněná teplá procesní kapalina. Nad trubkovnicí je umístěn distribuční systém s rozprašovacími trysky. Do něho je hnána skrápěcí voda oběhovým čerpadlem. Padající voda dopadá na povrch trubek výměníku, kterému odebírá teplo. Proti směru vody radiálním ventilátorem hnán proud vzduchu, který odebírá veškeré teplo a ohřátý následně vylétá ze zařízení pryč. Ve spodní části výměníku ze zařízení vytéká ochlazená procesní kapalina.