Protiproudý kondenzátor s radiálním ventilátorem a nuceným prouděním vzduchu pro průmyslové chlazení. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných krytů Z-725 (725 g/m² zinku).

Kondenzátor LSCE je ideálním řešením pro instalace s citlivostí na hluk, jelikož radiální ventilátor s lopatkami směřujícími směrem dopředu umožňuje vznik statického tlaku a následnou instalaci tlumičů hluku.

Výměníky EVAPCO Thermal-Pak® jsou založeny na patentované konstrukci zajišťující maximální výkon chlazení. Eliptické trubky výměníku jsou uspořádány ve směru proudění vzduchu a zajišťují tak vysoký koeficient výměny tepla. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky telscestován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Evapco nabízí ke každému odpařovacímu kondenzátoru záruku tepelného výkonu. Jednotky LSCE jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon 4,9 MW.

Odolná pozinkovaná ocel Z-725 (Z-725 = 725 g/m² zinku) a nádrž z nerezové oceli 304L až po přepad zajišťují dlouhotrvající odolnost proti korozi. Konstrukce z pozinkované oceli odolá i těm nejnáročnějším okolním a provozním podmínkám.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z natírané nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).