Zařízení LSWA-H je výsledkem dlouhé zkušenosti EVAPCO s tlačnými radiálními ventilátory v chladicích věžích. Model LSWA-H je uzpůsoben snadné údržbě a dlouhému bezstarostnému provozu. Zařízení je optimalizováno na pro minimální půdorysnou plochu při dosažení maximální kapacity.
Chladič LSWA-H je ideálním řešením pro instalace s citlivostí na hluk, jelikož radiální ventilátor s lopatkami směřujícími směrem dopředu umožňuje vznik statického tlaku a následnou instalaci tlumičů hluku.

Chladič s nuceným prouděním, radiálním ventilátorem a protiproudým uzavřeným okruhem pro kombinovaný mokrý/suchý provoz. Chladič LSWA-H slouží k chlazení vody nebo směsí vody a glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty a díky sériové instalaci suchého chladicího výměníku ARID Fin-Pak a odpařovacího výměníku lze dosahovat až 60% úspory vody. Není tedy třeba takové množství chemických látek pro čištění vody a při suchém provozu se vůbec nevyskytuje viditelný sloup páry. Při mokrém provozu je velikost sloupu páry omezená nebo je tento sloup zcela eliminován. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných panelů Z-725 (725 g/m² zinku) zajišťující dlouhotrvající odolnost proti korozi.

Suchý výměník je vyroben z měděných trubek, žebra ze slitiny hliníku a hořčíku a tato kombinace zaručuje odolnost i v těch nejnáročnějších aplikacích. Tloušťka a rozestupy žeber jsou optimalizovány pro prevenci usazování nežádoucích materiálů a snadné čištění.

Výměníky EVAPCO Thermal-Pak® jsou založeny na patentované konstrukci zajišťující maximální výkon chlazení. Eliptické trubky výměníku jsou uspořádány ve směru proudění vzduchu a zajišťují tak vysoký koeficient výměny tepla. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky testován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

Hlavní informace o produktu

  • Úspora až 60 % spotřeby vody
  • Méně chemikálií na úpravu vody
  • Nízká půdorysná plocha
  • Nízký hluk
  • Možná instalace do vnitřních prostor

Princip systému

Efektivní provoz se skrápěním

(Odpařovací a suchý odvod tepla)

LSWA-H_wetSpojením suchého a nepřímého odpařovacího chlazení lze dosáhnout značných úspor spotřeby vody a rovněž snížit další náklady spojené s vodním hospodářstvím. V tomto případě je současně v provozu ventilátor, zajišťující proudění vzduchu, a oběhové čerpadlo zajišťující skrápění vody. Proud vzduchu při průchodu suchým výměníkem umístěný v horní části chladiče odebírá značné množství tepelné zátěže. Již ochlazená tekutina poté vstupuje do spodního výměníku určeného pro mokrý provoz a je vychlazena na požadovanou výstupní teplotu.

 

Provoz bez skrápění – suchý režim

(Citelný odvod tepla)

LSWA-H_dryV suchém režimu je oběhové čerpadlo vypnuté. Teplá kapalina vstupuje do zařízení v horní části. Prochází suchým výměníkem, kde proud vzduchu odebírá teplo. Teplo je kapalině odebráno citelným přenosem tepla a následně odvedeno do atmosféry. Ačkoli spodní výměník pro mokrý provoz má horší tepelně technické vlastnosti, i zde dochází ke stejnému přenosu tepla. Vychlazená kapalina poté vystupuje ze zařízení při nulové spotřebě vody.