Patentovaná konstrukce výměníku Ice Coil společnosti Evapco je výsledkem procesu komplexního výzkumu a vývoje. Ledový výměník EXTRA-PAK® , založený na patentovaném eliptickém výměníku používaném v chladičích s uzavřeným okruhem, odpařovacích kondenzátorech a výparnících společnosti Evapco, představuje nejnovější inovaci této společnosti v oblasti technologie výměníků. Díky vyšší účinnosti výplně dokáže výměník Extra-Pak® Ice Coil vyrobit větší množství ledu na plochu potrubí než jakýkoli jiný ledový výměník na trhu. Ledové výměníky se vyrábějí na míru tak, aby odpovídaly kapacitě zásobníku a požadavkům na velikost nádrže každého jednotlivého projektu.

Výměník Extra-Pak® Ice Coil představuje první významný technologický pokrok v oblasti systémů akumulace tepla za mnoho let. Ledové výměníky Evapco jsou vyráběny z vysoce kvalitní oceli galvanizované až po sestavení. Tyto vysoce účinné výměníky jsou vhodné pro všechny typy velkých, energeticky úsporných systémů akumulace tepla s betonovými nádržemi.

Výměníky Evapco Extra-Pak® Ice Coil jsou navrženy k použití ve velkých systémech akumulace tepla s betonovými nádržemi. Tento systém je založen na vytváření ledu na trubkách výměníku (tepelná energie) v noci, když je cena proudu nižší, a uchování takto uložené energie pro účely chlazení během dne, kdy jsou ceny proudu vyšší. Systém akumulace tepla šetří provozní a investiční náklady a současně nabízí vyšší účinnost a spolehlivost celého systému. Tyto systémy lze využít v celé řadě aplikací, jako jsou nemocnice, hotely, sportovní arény, kancelářské budovy a systémy dálkového chlazení.

Princip systému

Thermal Ice_scheme

Thermal Ice Storage