Chladič s uzavřeným okruhem, axiálními ventilátory a nuceným prouděním. Chladič ATW slouží k chlazení vody nebo směsí vody a glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty. Jednotky ATW jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon až do 6,2 MW.

Konstrukce ATW (Advanced Technology) spojuje účinek axiálních ventilátorů s nízkou spotřebou energie a vysokého výkonu protiproudé výměny tepla.

Výměníky EVAPCO Thermal-Pak® jsou založeny na patentované konstrukci zajišťující maximální výkon chlazení. Eliptické trubky výměníku jsou uspořádány ve směru proudění vzduchu a zajišťují tak vysoký koeficient výměny tepla. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky testován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Řada chladičů ATW splňuje požadavky mezinárodních stavebních předpisů (IBC). Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu. Jednotky ATW jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon 6,2 MW.

Odolná pozinkovaná ocel Z-725 (Z-725 = 725 g/m² zinku) zajišťuje dlouhotrvající odolnost proti korozi. Konstrukce z pozinkované oceli odolá i těm nejnáročnějším okolním a provozním podmínkám.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

Hlavní informace o produktu

  • Bezkonkurenčně největší rozsah velikostí a výkonů
  • CTI a Eurovent certifikováno
  • IBC certifikace – odolnost proti seismické a větrné zátěži certifikována nezávislou agenturou
  • Konstrukce dle FM požadavků

Princip systému

 

atwTrubkovnice uzavřeného okruhu je umístěna v horní části chladicí věže. Je do ní přiváděna červeně znázorněná teplá procesní kapalina. Nad trubkovnicí je umístěn distribuční systém s rozprašovacími trysky. Do něho je hnána skrápěcí voda oběhovým čerpadlem. Padající voda dopadá na povrch trubek výměníku, kterému odebírá teplo. Proti směru vody je pomocí axiálního ventilátoru hnán proud vzduchu, který odebírá veškeré teplo a ohřátý následně vylétá ze zařízení pryč. Ve spodní části výměníku ze zařízení vytéká ochlazená procesní kapalina.