Chladicí věž eco-ATWB je určena pro všechny venkovní aplikace, kde je kladen důraz na nižší spotřebu skrápěcí vody. Eco-ATWB výrazně snižuje náklady spojené se spotřebou vody a jejím čištěním. Díky speciálnímu výměníku  Ellipti-fin® je zařízení účinější jak v suchém tak i v odpařovací režimu.

Chladič s uzavřeným okruhem, axiálními ventilátory a nuceným prouděním. Chladič eco-ATWB slouží k chlazení vody nebo směsí vody a glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných panelů Z-725 (725 g/m² zinku).

Nová konstrukce eco-ATWB (pokročilá technologie) dramaticky zvyšuje účinnost odpařovacích i suchých režimů chlazení a spoří tedy nejen vodu, ale také energii.

Modely řady eco-ATWB využívají nové patentované výměníky EVAPCO Ellipti-fin představující nejúčinnější výměníky chladičů s uzavřeným okruhem na trhu klimatizačních zařízení! Systém Ellipti-fin je založen na technologii eliptických spirálových žeber maximalizující povrchovou plochu dostupnou pro přenos tepla. Eliptický tvar trubek umožňuje větší hustotu jejich rozmístění a tedy vyšší povrchovou plochu na půdorysnou plochu než u výměníků s kruhovým průřezem potrubí. Revoluční konstrukce Ellipti-fin také využívá technologii spirálových žeber a vykazuje nižší odpor vůči proudění vzduchu než obvyklé žebrované výměníky. Výměníky jsou z vysoce kvalitních ocelových trubek vyráběných v podmínkách s nejpřísnější možnou kontrolou kvality. Sestavený výměník je pneumaticky testován ve vodě v souladu s požadavky Evropské směrnice pro tlaková zařízení (PED) 97/23/ES.

Řada chladičů ATWB má certifikaci CTI (Cooling Technology Institute) pro USA a splňuje požadavky mezinárodních stavebních předpisů (IBC). Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu. Jednotky Eco-ATWB jsou navrženy pro maximální jmenovitý výkon 11 MW.

Odolná pozinkovaná ocel Z-725 (Z-725 = 725 g/m² zinku) zajišťuje dlouhotrvající odolnost proti korozi. Konstrukce z pozinkované oceli odolá i těm nejnáročnějším okolním a provozním podmínkám.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

Hlavní informace o produktu

  • Značná úspora spotřeby vody
  • Možnost provozovat bez skrápění od vyšších teplot než u běžných uzavřených chladicích věží
  • Velký rozsah jmenovitého chladicího výkonu od 50 kW do 14,7 MW
  • IBC certifikace – odolnost proti seismické a větrné zátěži certifikována nezávislou agenturou
  • Konstrukce dle požadavků FM
  • Chladicí výkon testován nezávislými agenturami

Princip systému

Režim bez skrápění (suchý provoz)

  • Suchý provoz je udržován, dokud není dosažena maximální možná teplota pro suchý provoz
  • Suchý režim může ušetřit nemalé prostředky za vodu a její čištění

EcoATW-dryOběhové čerpadlo skrápěcí vody je při suchém režimu po celou dobu vypnuté. Procesní teplá kapalina vstupuje do jednotky v horní části trubkovnice, kterou postupně protéká shora dolů. Proud vzduchu je hnán axiálním ventilátorem skrz trubkovnici. Trubkovnice má rozšířenou teplosměnnou plochu díky lamelám po jejím obvodu. Když vzduch prochází lamelami, odebírá citelné teplo. Nakonec ohřátý vzduch vychází ze zařízení prč do atmosféry. Z dolní části výměníku vytéká ochlazená průmyslová kapalina.

Režim se skrápěním (odpařovací provoz)

EcoATWB-evapModePři odpařovacím provozu vstupuje procesní teplá voda do výměníku s lamelami opět v horní části. Z trysek vodního distribučního systému je rovnoměrně rozprašována voda na výměník, která postupně stéká dolu. Proti směru proudu vody je pomocí axiálního ventilátoru hnán proud vzduchu, který odebírá většinu tepla. Ohřátý vzduch je poté vypouštěn pryč do atmosféry. Z dolní části výměníku vytéká ochlazená průmyslová kapalina.

Lamely výměníku Elipti-fin coil mají dostatečnou rozteč, takže zde není větší riziko zanesení výměníku.