ESWB je chladič s uzavřeným okruhem a nuceným prouděním s rozsahem kapacity certifikované podle CTI od 170 až do 2 130 kW. Zařízení ESWB disponuje patentovanou technologií Sensi-Coil® zahrnující vylepšené vnitřní potrubí CrossCool™. Tento systém zvyšuje součinitel prostupu tepla na výměníku a chladicí výkon zařízení je tak vyšší.

Chladič s uzavřeným okruhem, axiálními ventilátory a nuceným prouděním. Chladič ESWB slouží k chlazení vody nebo směsí vody a

glykolu. V procesní kapalině nezůstává ani kyslík, ani nečistoty. Standardní provedení z ocelových pozinkovaných panelů Z-725 (725 g/m² zinku) zajišťující dlouhotrvající odolnost proti korozi.

Konstrukce ESWB (ES = nízká spotřeba energie a nízký hluk) spojuje účinek axiálních ventilátorů s nízkou spotřebou energie a vysokého výkonu protiproudé výměny tepla. Prvek výměny tepla s uzavřeným okruhem se nachází pod žaluziemi na vstupu vzduchu a je zcela ponořen v sekundárně chlazené oběhové vodě.

NOVINKOU a exkluzivním prvkem konstrukce ESWB je technologie Sensi-Coil™ společnosti EVAPCO založená na maximálním množství eliptických trubek Thermal-Pak™ rozmístěných v těsné vzájemné blízkosti v novém uspořádání výměníku. Nový systém Sensi-Coil™ přenáší teplo přes stěny potrubí prostřednictvím výměny pocitového tepla, skrz svazek potrubí tedy neprochází žádný vzduch a proto je možné potrubí rozmístit s menšími vzájemnými rozestupy.

Výplňovým materiálem oběhové smyčky sekundární vody je příčně drážkované PVC (polyvinylchlorid) zajišťující optimální přenos tepla, pevnost a stabilitu. Výplň je odolná vůči hnití, rozkladu a biologickému napadení. Výplň je schopna odolat vodě o teplotě 55 °C.

Řada chladičů ESWB má certifikaci CTI (Cooling Technology Institute) pro USA a splňuje seismické požadavky mezinárodních stavebních předpisů (IBC). Evapco Europe nabízí ke každému chladiči s uzavřeným okruhem záruku tepelného výkonu.

Pro speciální aplikace může společnost EVAPCO vyrobit jednotky s jímkou z nerezové oceli, natíranou nerezovou konstrukcí nebo čistě nerezovou konstrukcí (lze použít ocel AISI 304 nebo 316).

Hlavní informace o produktu

  • Bezkonkurenčně nejvyšší energetická účinnost
  • Maximální chladicí výkon při minimální půdorysné ploše a příkonu ventilátoru
  • Jedinečná konstrukce eliminuje potřebu difuzoru na výtlaku či potřebu tlumiče
  • Ideální pro náhradu starších a neefektivních zařízení
  • CTI a Eurovent certifikováno

Princip systému

 

ESWB_schemeSpolečnost EVAPCO jako první představila uzavřenou chladicí věž kombinující technologie Přímého a Nepřímého chlazení. Čerpadlo tlačí skrápěcí vodu k velkým EvapJet® tryskám, které rovnoměrně rozstřikují vodní film na chladicí výplně. Současně ventilátor dopravuje velké množství okolního vzduchu zařízením proti směru skrápěcí vody. Vzduch a voda se tak dostávají do přímého kontaktu v kanálcích chladicích výplní, kde se odpaří jen malé množství vody. Teplo je předáno proudu vzduchu a ohřátý a nasycený vzduch následně odchází ze zařízení pryč do atmosféry. Ochlazená skrápěcí voda z chladicích výplní padá do rozdělovací vany. Je tak distribuována na celou trubkovnici rovnoměrně. Teplo z chlazené kapaliny je předáno této chladné vodě přes povrch trubek výměníku citelným přenosem tepla.